Praca w Chinach dla Polaków. Jak połączyć pracę i podróżowanie po Azji?

mar 22, 2018 przez

Praca w Chinach dla Polaków. Jak połączyć pracę i podróżowanie po Azji?

Sposobów na połączenie pracy i podróżowania jest całe mnóstwo. Oczywiście, większość z nas po prostu wykorzystuje należny urlop i oszczędności, by podróżować w wolnym czasie. Jednak sposobów na podróżowanie jest znacznie więcej!

Praca w Chinach dla Polaków

Praca w Chinach dla Polaków dla większości brzmi abstrakcyjnie. Jednak w wielu mniejszych miejscowościach Chin (jak i całej Azji) istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na nauczycieli języków obcych. Jeśli więc doskonale znamy angielski, niemiecki lub hiszpański, możemy zdecydować się na pracę w szkole językowej lub świadczenie korepetycji na własną rękę.

Lokalne miejsca pracy

Wyjeżdżając do Azji nie możemy raczej liczyć na miejsca pracy w typowych zakładach produkcyjnych, jednak podróżując po mniejszych miejscowościach możemy znaleźć lokalnych mieszkańców, którzy potrzebują pomocy w codziennych pracach lub podczas sezonu turystycznego. Często możemy również znaleźć u naszych pracodawców lokum z wyżywieniem, co jeszcze bardziej ograniczy nasze koszta!

Polacy w Azji

Podróżując po Azji możemy również nawiązać kontakt z Polakami, którzy od wielu lat zamieszkują poszczególne państwa i regiony. Ci zwykle prowadzą swoje biznesy: często pracują online lub są właścicielami obiektów noclegowych. Dzięki takim kontaktom być może zyskamy okazję do pomocy rodakom, równocześnie zarabiając i zwiedzając okolice.