Azja: jak zaplanować swoją pierwszą podróż? Zimawub i inni blogerzy

mar 30, 2018 przez

Azja: jak zaplanować swoją pierwszą podróż? Zimawub i inni blogerzy

O zwiedzeniu Azji marzy niemal każdy podróżnik. To w końcu kontynent różnorodności, wspaniałego jedzenia, niesamowitych cudów natury i odmiennych tradycji, wierzeń i kultur. Wiele państw azjatyckich to doskonałe miejsca na planowanie swoich pierwszych podróży na własną rękę. Są otwarte na turystów, słyną z gościnności i gwarantują niesamowitą przygodę. Jednak od czego zacząć przygotowania do planowania podróży?

Azja jako całość

Jeśli nie posiadasz żadnego doświadczenia w podróżowaniu po Azji, najpierw powinieneś zapoznać się z historią, kulturą i geografią poszczególnych państw. Tylko dzięki całościowemu poglądowi na kontynent będziesz mieć okazję odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: od jakiego państwa zacząć? Zdecydowanie osobom niedoświadczonym poleca się najbardziej turystyczne kraje, takie jak Indonezja lub Tajlandia. Dzięki temu zyskasz doświadczenie, które pozwoli Ci podróżować po całym kontynencie.

Zimawub i inni blogerzy

Blogi podróżnicze mają ogromną przewagę nad przewodnikami: to właśnie w cyberprzestrzeni znajdziesz osoby, które podróżują z pasją, smakują życia i następnie opisują to na swoich stronach. To najlepszy sposób by nie tyle poznać kulturę, ale dowiedzieć się rzeczy, których nie znajdziesz w żadnej książce. Przykładem takiego bloga jest Zimawub, gdzie znajdziesz także praktyczne wskazówki, które pomogą ci w planowaniu Twojej pierwszej podróży po Azji.