Jaki pies do domu z ogrodem?

cze 12, 2020 przez

Jaki pies do domu z ogrodem?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dzisiaj wielu z nas posiada tego czworonożnego zwierzaka. Każdy, chce zapewnić mu jak najlepsze warunki do życia i trzeba pamiętać, że w zależności od tego, gdzie mieszkamy warto jest wybrać konkretną rasę psa. Mniejsze pieski nadają się bardziej do mieszkania w bloku, a te większa potrzebują dużo ruchu i będą na pewno szczęśliwe w domu z ogrodem.

Jakie rasy psów są polecane dla ludzi mieszkających w domu z ogrodem ?

Na początku należy zastanowić się jaką funkcję może spełniać pies mieszkający z nami w domu z ogrodem. Dla wielu pies w takim przypadku powinien strzec domu podczas nieobecności właściciela co zapewni nam poczucie bezpieczeństwa. Powinniśmy więc skupić się na rasach, które już samym wyglądem mogą odstraszyć potencjalnego intruza dzięki swoim dużym gabarytom i groźnym wyglądzie. Doskonałym przykładem może być więc bernardyn. Jest to bowiem duży pies, którego wielkość dochodzi do 90 centymetrów. Ma on świetnie rozbudowany węch i słuch, dzięki czemu potrafi z daleka wyczuć zagrożenie. Na co dzień jest to spokojny pies, który nadaje się do zabawy z dziećmi i nie stanowi dla nich zagrożenia. W niebezpiecznych sytuacjach staje się agresywny i skutecznie potrafi obronić domowników.

Innym ciekawym przykładem psa, który świetnie sprawdzi się mieszkając w domu z ogrodem jest owczarek podhalański. To również jest dość duży pies o wielkości dochodzącej do 70 centymetrów. Ta rasa została wyhodowana z myślą o ochronie wypasanych owiec i pilnowania gospodarstwa. Będzie on więc świetnym stróżem naszego domu, który we krwi ma cechy stróżowania oraz obrony rodziny i terytorium. W kontakcie z dziećmi jest spokojny i zrównoważony, jeżeli ktoś obcy będzie chciał wejść na nasze podwórko, to owczarek podhalański najpierw groźne zaszczeka zanim zrobi komuś krzywdę.

Nie tylko duże psy sprawdzą się w domu z dużym ogrodem. Warto zastanowić się też nad wyborem mniejszego czworonoga jaki może być sznaucer miniaturowy. Ta rasa należy do grupy małych psów, której wielkość nie będzie przekraczać 30 centymetrów. Charakteryzuje się on tym, że świetnie sprawdzi się w zabawach z dziećmi, ale z drugiej strony możemy być agresywny i nieustraszony wobec obcej osoby. Z powodu swoich małych gabarytów nie przestraszy on co prawda intruza, ale za to dzięki swojej wrodzonej czujności powiadomi wszystkich dookoła głośnym szczekaniem o niebezpieczeństwie. Jest odważny i na pewno nie przestraszy się żadnej obcej osoby.

Tak naprawdę jeżeli posiadamy duży dom z ogrodem, to każda rasa psa powinna czuć się w nim dobrze. Pies to ruchliwe zwierzę i jeżeli będzie miał więcej przestrzeni do życia, na pewno będzie bardziej szczęśliwy. Jeżeli często wyjeżdżamy i chcemy, aby nasz pies ochraniał nasz dobytek podczas naszej nieobecności, to warto wybrać dużego psa, który swoją posturą wzbudzi respekt przed potencjalnym intruzem. Ważne, jest też, że taki pies powinien być łagodnie nastawiony do domowników, aby nikomu nie zrobić krzywdy co w przypadku dużych psów nie jest wcale takie trudne.

Artykuł powstał przy współpracy z Sklep Zoologiczny Zoopers

Podobne

Tagi