Blog o chinach. Jak zaplanować podróż po Chinach?

mar 4, 2018 przez

Blog o chinach. Jak zaplanować podróż po Chinach?

Chiny to jedno z największych państw na Ziemi – już samo to powoduje, że planowanie podróży po tym kraju może być wyjątkowo trudne. Oczywiście, możemy zdecydować się na objazdową, zorganizowaną przez biuro podróży wycieczkę. Jeśli jednak nie boimy się wyzwań, możemy na własną rękę stawić się w roli organizatora, tym samym ograniczyć koszty wyprawy nawet o połowę. Jednak od czego zacząć?

Przewodnik i blog o Chinach

Najpierw musimy zdecydować, który region Chin chcemy zwiedzić. Dobry przewodnik lub blog o Chinach może nam podjąć decyzję. Niestety, w trakcie dwu lub trzytygodniowego urlopu nie zwiedzimy nawet połowy kraju – możemy jednak doskonale się przygotować i wiedzieć, jakie miejsca chcemy odwiedzić. Warto zdecydować się więc nie na intensywne krążenie po całym kraju, a zwiedzenie choćby jednego regionu w dostatecznym stopniu.

Loty to podstawa

Decydujący wpływ na wybór regionu mogą mieć loty. Warto sprawdzić jakie połączenia mają krajowe linie lotnicze, powinniśmy również poszukać lotów w pobliskich miastach lub państwach. Może się okazać, że w oddalonym o kilkaset kilometrów Berlinie znajdziemy lepsze i tańsze loty do miejsca docelowego.