Ogrów w stylu włoskim

maj 13, 2019 przez

Ogrów w stylu włoskim

Włoskie ogrody zachwycają wszystkich turystów, którzy mają możliwość przechadzać się alejkami niewielkich, włoskich miejscowości. Także w naszym klimacie możemy zaaranżować ogród, który będzie przypominał ten znany ze słonecznej Italii.

Jakie rośliny wybrać do włoskiego ogrodu?

W żadnym włoskim ogrodzie nie może zabraknąć roślin pnących się po altankach lub ścianach budynków. Szczególnie sprawdzą się winogrona, które dodatkowo latem dadzą wspaniałe owoce. Włosi łączą równo przycięte trawniki i krzewy z donicami, w których niedbale rosną zioła, trawy ozdobne i byliny. Wpasują się tu również wydzielone części użytkowe, w których możemy latem uprawiać zioła i warzywa – w szczególności pnące się pomidory.

Ozdoby w ogrodzie włoskim

We włoskich ogrodach znajdzie się miejsce na białe fontanny, ławeczki, figurki i rzeźby. Meble ogrodowe powinny być utrzymane w jasnej tonacji, sprawdzi się również lite drewno, które zabezpieczy obrus ogrodowy gumowy. Wspaniale wkomponują się także drewniane huśtawki oraz wiklinowe ozdoby (kosze, siedziska). Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią możemy poszczególne części (np. część rekreacyjną i użytkową) odgrodzić żywopłotem oraz metalowymi, zdobionymi bramkami. W ogrodach włoskich wykorzystuje się również cegłę i kamień, z których można wydzielać poszczególne alejki, ale również oddzielać rabatki i części ogrodu niskimi murkami. Wszystko to w połączeniu daje wspaniały efekt uporządkowania, ale również sielskiego, letniego klimatu.

 

Podobne

Tagi