Jak uchronić ogród przed szkodnikami? Żaby i ich układ pokarmowy

paź 30, 2017 przez

Jak uchronić ogród przed szkodnikami? Żaby i ich układ pokarmowy

W trosce o piękny ogród, należy też zadbać o odpowiednie środowisko dla kretów, żab i jeży – wbrew pozorom, są to niezwykle pożyteczne zwierzęta, których obecność w ogrodzie jest bardzo pożądana.

Sprzyjające warunki panujące na działkach czy ogrodach sprawiają, że miejsca te są często odwiedzane przez żaby. Preferują one dużą wilgotność podłoża i sporą ilość zacienionych zakamarków, będących doskonałą ochroną przed upalnym słońcem za dnia. Co ważne, obecność żab jest bardzo wskazana głównie ze względu na fakt, że są one naturalnym środkiem owadobójczym.

Ich układ pokarmowy stworzony został do odżywiania się chrząszczami, pająkami oraz niezwykle uciążliwymi dla każdego ogrodnika ślimakami. W naturalny sposób eliminują one szkodniki, dlatego zbędne staje się wówczas stosowanie różnego typu sztucznych oprysków. A jak wiadomo, środki chemiczne, oprócz tego, że rzeczywiście mogą wpłynąć odstraszająco na szkodniki, negatywnie wpływają też na środowisko. Dlatego tak ważne jest, aby to właśnie zwierzęta – żaby, ropuchy, krety czy też jeże w naturalny sposób dbały o ogród. Ich obecność jest lepsza niż każdy chemiczny preparat.