Na wakacje samolotem czy autokarem?

kwi 9, 2018 przez

Na wakacje samolotem czy autokarem?

Dzisiaj wiele osób podróżuje po świecie. Oferty biur podróży zasypują nas promocjami na różne wycieczki. Różnią się one w wielu przypadkach środkiem transportu. Jeżeli wybraliśmy daleką podróż to zazwyczaj będzie to samolot. Krótsze podróże mogą być realizowane przez autobusy. Warto porównać więc oba sposoby i wiedzieć z czym wiąże się wybór każdego z nich.

Podróż samolotem, a przejazd autokarem

Jeżeli wybierzemy wycieczkę z przelotem samolotem to na pewno będziemy podróżować najszybszym obecnie środkiem transportu. Musimy jedynie się zdyscyplinować jeżeli chodzi o czas odlotu samolotu. Dodajmy też, że należy z dość dużym wyprzedzeniem zakupić bilet na przelot, aby jego koszt nie był wysoki. Problem mogą mieć też osoby, które boją się latać, czyli osoby przeważnie z lękiem wysokości.
Możemy wybrać też wycieczkę, która będzie korzystać z autokaru. Ottokar Przewozy autokarowe są dziś bardzo popularne i są szczególnie wybierane na krótkie trasy. W porównaniu z samolotami niestety jednak musimy pogodzić się z długa podróżą. Przejazd z Polski do Włoch może wynieść kilkanaście godzin i naszą noc spędzimy w busie. Problemem może być też ilość bagażu jaką możemy ze sobą zabrać. Bagażnik autokaru nie jest duży, a każdy pasażer chciałby zmieścić swój bagaż. Podczas przejazdu autokarem musimy też zadbać sami o pożywienie. Nikt nie będzie serował na miejscu posiłków, możemy go zjeść na przymusowej przerwie lub wziąć ze sobą. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo znacznie więcej wypadków zdarza się na drogach niż w powietrzu.

 

Podobne

Tagi