Kot w psiej skórze

mar 16, 2017 przez

Kot w psiej skórze

Piękny, długowłosy shih tzu to pies z grupy należący do małych ras. Jest pies przeznaczony do towarzystwa, jednak to on decyduje o tym kiedy ma ochotę na pieszczoty, głaskanie. Będzie idealnym kompanem rodzin z dziećmi ale także osób starszych. Nie jest zbyt wymagający przyzwyczai się równie dobrze do domu z ogrodem, jak i do małej kawalerki. Hodowle tej rasy są dostępne w całej Polsce, warto użyć wyszukiwarek, wystarczy wpisać hasło: shih tzu sprzedam mazowieckie, a wyświetli się cała lista dostępnych hodowców.
Charakterystyczny długi włos shih tzu wymaga jednak systematycznej pielęgnacji. Linieje tylko jeden raz w życiu- wówczas gdy wymienia szatę szczenięca na dorosłą. Przed zakupem tej rasy dlatego należy zapoznać się z zasadami pielęgnacji jego sierści i być pewnym, że podoła się temu.

 

Z charakteru jak już wspomniano przypomina kota chadzającego własnymi ścieżkami. Oprócz tego jest bardzo przyjazny towarzyski, wesoły. Nie wymaga długi wielogodzinnych spacerów, na których będzie mógł brykać do woli. Swoją energię jest w stanie spożytkować nawet w niewielkim mieszkaniu, a wystarczą mu regularne spacery w celu zaspokojenia potrzeb fizjologicznych.
Shih tzu to idealny pies do towarzystwa, chociaż nie wymaga 24 godzinnego kontaktu z człowiekiem. Bardzo lubi spać, więc pozostawiony sam w domu, raczej nie będzie się nudzić i nie sprawi kłopotów.