Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy transportowej ?

wrz 18, 2020 przez

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy transportowej ?

W Polsce co roku stale się rozwija rynek prywatnego transportu, co roku powstaje wiele firm transportowych, dlatego ciężko wybrać firmę świadczącą tego typu usługi. Zanim zaczniemy poszukiwania,warto przemyśleć, jakie mamy potrzeby. Ważną kwestią jest rozmiar towaru, który chcemy wysłać do odbiorcy, czy jest to towar drobnicowy, w kartonach czy może paleta. Od rozmiaru naszego ładunku, zależy jakie auto będzie nam potrzebne do jego transportu. Przedstawiamy wskazówki, na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy transportowej.

Doświadczenie

Bardzo ważne jest doświadczenie, jakie posiada firma w przewozie ładunków takich jak nasz. Jeśli firma posiada dużych kontrahentów i działa na rynku międzynarodowym świadczy to, o tym,że firma jest dobrze zorganizowana i solidna. Firma transportowa Kraków, która posiada dość nowe auta w swojej flocie, świadczy to, że są one odpowiednio serwisowe, lub korzysta w leasingu. W takim przypadku firma regularnie wymienia auta na młodsze modele. Ma to duże znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczny i szybki transport. Nie musimy się obawiać nieoczekiwanych awarii na tranie naszego transportu.

Koszt usługi

Przy wyborze usług transportowych cena jest ważnym czynnikiem, ale nie najważniejszym. Tanie koszty usług nie muszą oznaczać nierzetelnego wykonanie zlecenia. Każda firma transportowa powinna posiadać polisę ubezpieczeniową, co zapewnia mam bezpieczną współpracę. Na rynku można znaleźć firmy spedycyjne, które zapewniają rozwiniętą sieć logistyczną. Dają możliwość magazynowania naszego ładunku jego załadunku lub rozładunku.
Profesjonalni pracownicy
Wysokiej klasy spedytor powinien być osobą, która posiada niezbędne certyfikaty, ukończenia szkolenia z zakresu przewozu towarów. Osoba pracująca na tym stanowisko powinna być osobą komunikatywną, potrafić pracować pod presją czasu. Osoby zajmujące się transportem powinny w kilka minut zapewnić wycenę kosztów przewozu ładunków.

Transport Intermodalny

Na rynku transportu międzynarodowego wiele firm spedycyjnych oferuje transport intermodalny. Polega on na zestawieniu kilku metod transportu podczas jednej operacji logistycznej. Firma spedycja powinna zapewnić dobry łańcuch logistyczny w przypadku transportu ładunku przez kilka kontynentów. Transport łączony pozwala oszczędzić pieniądze i rozładunku ładunków. Tego typu rozwiązanie ma wpływa na poprawę stanu środowiska, lepszą jakość usług transportowych. Poprzez tego typu rozwiązanie transportowe można szybko i bezpiecznie dostarczyć produkty z fabryk do magazynów umieszczonych na ternie całego świata. Jest to świetny sposób na wejście na rynek globalny wielu polskich marek i produktów. Przedsiębiorcy mogą poszerzyć swoją kontakty biznesowe.

Podobne

Tagi