Jak dobrze i zdrowo dbać o siebie?

lut 14, 2017 przez

Jak dobrze i zdrowo dbać o siebie?

Chcesz wyglądać pięknie? Zależy Ci na zachowaniu młodego wyglądu? Jeśli jeszcze nie zaczęłaś prowadzić właściwego trybu życia, to teraz jest najlepszy moment, żeby o siebie zawalczyć. Jak to zrobić?

Wprowadź właściwą dietę

Właściwe odżywianie to podstawa sukcesu. Zadbaj o to, żeby każdy posiłek był właściwie zbilansowany. Wystrzegaj się nadmiaru tłuszczy i węglowodanów. Fast foody i alkohol również powinny odejść w niepamięć. Sama zobaczysz, że po kilku dniach takiej diety poczujesz się znacznie lepiej i nabierzesz więcej energii do życia i działania.

Nie zapomnij o ruchu

Jeśli chcesz zadbać o siebie, nie możesz zapomnieć o ruchu. Nie muszą to być intensywne treningi na siłowni. Wystarczą regularne spacery, jazda na rowerze czy jogging. Dzięki temu dotlenisz organizm, poprawisz jego kondycję i przyspieszysz spalanie nadmiaru tłuszczu.

Oblicz BMI

Wskaźnik masy ciała to świetny drogowskaz, żeby zachować równowagę. To podstawowe narzędzie, które pozwoli Ci określić, czy wszystko jest w porządku, czy może zbytnio schudłaś lub przytyłaś. Pamiętaj, że przesada nigdy nie jest wskazana – w żadną stronę.

 

Podobne

Tagi