Gdzie szukać żelaza?

maj 30, 2017 przez

Gdzie szukać żelaza?

Czy słyszałeś o tych wszystkich anemiach? Jesteś pewien, że ten problem Ciebie nie dotyczy? Może czasem okazać się całkiem inaczej, czy żelazo w diecie Twojej jest obecne?
Podroby, a może soczewica, co tylko niewielki przykład, w którym występuje żelazo. Wbrew pozorom jest to znikomy składnik, jednak bardzo ważny i potrzebny. Bez niego możemy zapaść na anemię, osłabienie organizmu, a także cierpieć na brak odporności i często nawracające infekcje. Jednak gdy poziom żelaza jest zbyt niski zostaje uzupełniony preparatami. Warto pamiętać o prawidłowej diecie, często uważano, że szpinak zawiera dużo tego składnika, najnowsze badania wykazują, że niestety ale żyjemy, żyliśmy w błędzie.

 

W co warto zainwestować, by nasza dieta była zdrowsza, różnorodna. Mięso, podroby, warzywa i owoce. Nie wszystko co piękne jest dobre, czasem doskonale wyglądające owoce są źródłem wielu związków chemicznych niekorzystnych dla naszego organizmu. Jednak co jeszcze jeść by żelazo było na odpowiednim poziomie? Mięso, podroby, jaja, warzywa kapustne, soczewica oraz suszone owoce morele, śliwki i figi. Niby wszystkiego pod dostatkiem, a niestety wiele osób nie potrafi wykorzystać tego cennego źródła.

Podobne

Tagi