Dobre rozwiązanie dla całej Polski

sie 20, 2020 przez

Dobre rozwiązanie dla całej Polski

Nagrody i bonusy – w zamian za pomoc!

We wcześniejszym artykule, mogłeś się dowiedzieć o automatach na segregację śmieci, oraz o punktach, które zdobywasz poprzez aplikację na telefon. Nie było powiedziane jednak, co one dają? Jak to wygląda w skrócie? Okazuje się, że są to bardzo korzystne oferty dla dwóch stron, dlatego często w automatach brakuje miejsca. Wywóz odpadów Warszawa co prawda stolica nie wyprodukowała wiele sprzętów – ale obfite korzystanie z nich i sposób na czystość środowiska – sprawił, że będzie ich więcej.

Automat dobroci i prezentów

Śmiejemy się, że ten pomysł przypomina nam nieco Świętego Mikołaja – chociaż do tego jest daleko, ale chodzi o sam przebieg systemu. Jesteś grzeczna i pomagasz – dostajesz nagrodę, którą następnie wykorzystujesz do obszernych rozrywek. Nie pomagasz i nie wspierasz tym samym recyklingu – nie masz z tego nic, a nawet rózgi! Jednakże każda taka akcja wiąże się z regulaminem – który jest wszędzie niezbędny. Jakie są najważniejsze zasady w momencie, gdy bierzesz w tym projekcie aktywny udział?
– z recyklingów może korzystać każdy. Nie ma żadnego podziału na grupy wiekowe.
– musisz mieć aplikację na telefonie ETS PORTFEL.
– wszystkie odpady należy wkładać do automatu pojedynczo.
– plastikowe puszki i butelki nie powinny zostać zgniecione w żaden sposób, ponieważ są poddawane recyklingowi. Na tym to właśnie polega, aby były one zadbane do ponownego użycia.
Zanim będziesz chciał od razu zainteresować się samymi nagrodami, warto jednak wiedzieć cokolwiek na temat zasad i regulaminu, który widnieje na stronie związaną z wywóz odpadów Warszawa. Jak już się zapoznać z takimi podstawami jak powyżej, możesz wymieniać punkty na różne bonusy i nagrody.

Główny cel zrealizowania takiej akcji

Niestety, w szkołach nie mówi się tak często o prawidłowej ekologii, ewentualnych zagrożeniach. W związku z tym, zaczęto zamieniać to w czyny, aby zachęcić dzieci, młodzież, dorosłych do segregacji, recyklingu. Nie dość, że traci na tym ostatnimi czasy przyroda, to jeszcze świat, który ma w sobie tyle tajemnic. Nie pozwólmy zatem utrudniać tego, zwłaszcza, że można to zauważyć poprzez same zmiany klimatyczne i nie tylko. Mało kiedy jesteśmy zobowiązani pomagać bez żadnej motywacji, przeważnie lubimy zostać wynagrodzeni w niewielki sposób. Jednakże można się dziwić, jaki pozytywny wpływ wywarł ten pomysł na dziennikarzy, czy też samych mieszkańców. W łatwy sposób odnosiło się wrażenie, że mogliby wspomóc akcję również bezinteresownie. Pewnego dnia, reporter pytał się przechodniów, co sądzą o tym pomyśle i ku jego zaskoczeniu, aż 90 procent mieszkańców odpowiedziało, że najważniejsze jest tak naprawdę to, aby wiedzieć gdzie należy wyrzucać odpady, nagrody według większości osób są tylko miłym dodatkiem. Czytając takie sytuacje, można wywnioskować, że tak naprawdę coraz więcej ludzi zauważa ten problem, zwłaszcza, że nie oszczędzamy na plastiku itd. Albowiem, inną motywacją dbania o środowisko jest chociażby sama myśl o zwierzętach, które cierpią na tym najbardziej. Przykładowo, ryby zamiast być rozwojem dla naszej natury, są zatruwane przez naszą lekkomyślność jakim jest śmiecenie. Są to: siatki, słomki, butelki plastikowe, więc można powiedzieć, że jeśli by sprawa nie rozwinęłaby się na czas, sami jesteśmy i będziemy powodem zniszczenia planety Ziemi.
Przykładowe nagrody i punkty, które możesz zdobyć:
– za 30 ECO punktów, możesz otrzymać zniżkę na bar w Multikinie, jednak już za 40 punktów – bilet do Multikina o wartości 16 zł! Dla samych fanów kawy, za niewielką ilość punktów tj. 5, możesz nabyć kawę w Costa Coffee!
Jak widać, przez mały gest można uzyskać naprawdę ciekawe nagrody, zwłaszcza, że są one praktyczne. Wystarczy tylko wrzucić odpady, a następnie zeskanować kod, później za pomocą aplikacji zgarniasz powyższe punkty, będąc tym samym na bieżąco ze zniżkami. Takie pomysły są motywujące nie tylko dla Warszawy, ale dla całego kraju, który widzi taką akcję, zapewne żałując, że automaty nie są również u niego. Owszem, byłoby to dobrym rozwiązaniem dla każdego miasta, zwłaszcza, że jest to ważna kwestia do rozwoju przyrody i nie tylko. Nawyki również staną się dobre i korzystne dla Ciebie i dla wszystkich. Ciężko jest wielu ludziom wprowadzić w swoje życie ekologiczne śmieci, która znacznie ułatwiłaby zadanie wielu robotnikom i naszemu przemysłu. Dlatego taki projekt byłby idealny w każdej części Polski, ponieważ jest motywujący, niezobowiązujący, a obie strony na tym zyskują, przekazując tym samym dobre nawyki innym, jakim daje akcja związana z wywóz odpadów Warszawa.

Podobne

Tagi