Kalendarz

Luty 2013
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Archiwum

A tymczasem w Chinach

fot. Adam Machaj / Pekin

Dziś obchodzone jest w Chinach Święto Latarni (lampionów), które zakończy dwutygodniowy okres świąt związany z nadejściem Chińskiego Nowego Roku. Nastąpi powrót do normalności. Wszystko zacznie funkcjonować tak jak trzeba. Już tydzień przed świętami dało się w Chinach wyczuć, że praca idzie na pół gwizdka, potem jak co roku był tydzień wolnego. Nie dla wszystkich rzecz jasna bo niektórzy świętowali tylko jeden, dwa dni a niektórzy świętują do dziś. I tak daje jeszcze tydzień powikłań poświątecznych przy załatwianiu niektórych spraw.

Pewno wiele osób słyszało wypowiedź chińskiego rzecznika MSZ, który poproszony o skomentowanie decyzji o abdykacji Benedykta XVI-tego zaapelował do przyszłego papieża aby ten nie mieszał się w wewnętrzne sprawy Chin. Bardzo patriotycznie i racjonalnie. Szkoda, że nasi politycy nie są tak zdeterminowani i nie chodzi mi tu tylko o relacje z Watykanem ale również mam tu na myśli Komisję Europejską i inne potwory. Wyprzedzę przy tej okazji ewentualną krytykę osób wierzących i powiem, że wypowiedź rzecznika chińskiego MSZ nie odnosiła się do spraw wiary a do spraw czysto politycznych w jakich to na własne życzenie Watykan również bierze udział.

Jeżeli są osoby, które pisały do mnie e mail (najbardziej preferowana forma kontaktu, szczecin.adam@hotmail.com) a nie uzyskały odpowiedzi to proszę ponowić zapytanie. Zachęcam przy okazji wszystkich, którzy mają jakieś pytania czy propozycje współpracy do tej właśnie formy kontaktu.

Poszukuje osób chętnych do wymiany linków na zasadzie wzajemności (blogi, portale, instytucje itd.), których tematyka związana jest z Azją. Na dziś poszukiwane kontakty to: Wietnam, Indie, Tajlandia oraz inne. W grę wchodzą również portale tematyczne jak np. herbata, dalekowschodnie sztuki walk, biznes, medycyna, podróże, języki azjatyckie itd. Generalnie preferuję wymianę na tzw. wyłączność czyli jeżeli wymieniam się linkami czy tekstami odnośnie danego kraju to tylko ten jeden link z tego kraju będzie u mnie na blogu. To samo jeżeli chodzi o linki tematyczne. I tak np. jeżeli wymienię się linkiem z szkołą kung fu to już nie szukam innej.

Dużo się mówi ostatnio o smogu w Pekinie ale ja byłem w Pekinie tydzień temu (patrz. foto powyżej), mieszkam też na co dzień 150 km od Pekinu i jakoś sam z siebie nie odczuwam ani nie widzę tego zjawiska. Może za dużo palę i już nie czuje jak powinienem. Prócz papierosów popalam również fajkę. W Chinach można dość tanio kupić bardzo aromatyczny tytoń. Fajkę mam z gruszy, przywieziona z Polski. Miałem ich dziesięć, dziewięć poszło na prezenty.

Polub i udostępni

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  


CAPTCHA Image
Reload Image